Автомобілебудування

Розвиток автомобільної промисловості, підвищення вимог до якості і безпеки використаних  матеріалів, вимагає створення і застосування нових форм. Матеріали з вуглеволокна найбільш повно відповідають сучасним вимогам, так як мають ряд унікальних характеристик і демонструють найкраще співвідношення ціни і якості.

Композитні матеріали для автомобілів помітно потіснили на ринку звичний нам метал. Причому, не тільки сталеві, але і алюмінієві сплави, які до недавнього часу вважалися в усіх відношеннях кращими. На даний час композитні  матеріали можна  використовувати  при виробництві  більшості  вузлів автомобіля. Випускають навіть концепт-кари, корпус яких цілком складається з композитів. Наразі в автомобілебудуванні  композитні матеріали і вироби на основі  волокон і армуючих тканин широко використовуються для виробництва зовнішніх деталей автомобіля.  З них роблять силові конструкції автомобіля  (силові елементи  дверей та  сидінь, елементи кріплення бамперів і радіаторів),  декоративні елементи (панелі салону, зовнішні декоративні панелі), кришки багажників, кузовні панелі, гальмівні диски, елементи кузова, термо-  та  звукоізоляцію. Все частіше кузови багатьох типів машин (у тому числі вантажівок) роблять повністю з легких, міцних і недорогих вуглепластиків.

Вуглепластик в автомобілебудуванні

Композитні матеріали для автомобілебудування – це, в першу чергу, продукція з вуглецевого волокна. Вона використовується в автомобілебудуванні вже багато років, і з кожним роком обсяг її застосування зростає. Найбільш важлива перевага вуглеволокна — невелика вага і висока міцність. Вуглепластик в 5 разів легше стали і в 1,8 рази легше алюмінію. Використання композитів в автомобілебудуванні дозволяє знизити масу транспортного засобу на 20-25%. За рахунок цього помітно підвищується ефективність роботи двигуна і знижується витрата пального.

Вуглецеві волокна виробляють із синтетичних і природних волокон на основі полімерів. Залежно від режиму обробки та вихідної сировини отримують матеріали різної структури і з різними властивостями. У цьому полягає головна перевага композитних матеріалів. Їх можна створювати з самого початку із заданими властивостями під певну задачу.

Карбон в автомобілебудуванні

По міцності карбон перевершує сталь в 12,5 разів. Коли ми говоримо “карбон”, то згадуємо, звичайно, капоти тюнінг-карів. Зараз немає жодної кузовної деталі, яка не може бути зроблена з карбону. З нього виготовляють не тільки капоти, але і крила, бампера, двері і дах. Факт економії ваги очевидний. Середній виграш у вазі при заміні капота на карбоновий становить 8 кг. Втім, для багатьох головним буде той факт, що карбонові деталі практично на будь-якій машині виглядають дуже стильно.

Вуглецеве волокно широко застосовується у виробництві одягу для автогонщиків. Це карбонові шоломи, черевики з карбоновими вставками, рукавички, костюми, захист спини і т. п. Така екіпіровка не тільки добре виглядає, але і підвищує безпеку і знижує вагу костюма (дуже важливо для шолома). Особливою популярністю карбон користується у мотоциклістів. Багато байкерів полюбляє одягати себе в карбон з ніг до голови.

Розвиток технології в автомобілебудуванні, в першу чергу, пов’язано з розвитком автоспорту. Спостерігаючи технічний прогрес в області розвитку і застосуванні композитних матеріалів, можна впевнено сказати, що в найближчому майбутньому з’являться серійні автомобілі з повністю композитним кузовом і багатьма вузлами і агрегатами.