Авіація

Поява композитних матеріалів на основі вуглецевого волокна (препрегів) в авіабудуванні зробило революцію. Починаючи з середини 20-го століття авіаконструктори шукали матеріали, які могли стати альтернативою важкому залізу. Перевагу було надано легким і міцним композитам.

Композити давно використовуються у авіаційному виробництві. З композитних матеріалів виготовляються  складові частини фюзеляжу,  крила, панелі люків, інтер’єр та оздоблення літаків.

Завдяки композитним складовим вдається зменшувати вагу літаків на 1000 і більше кілограмів у порівнянні з аналогічними металевими моделями. Це дуже важливо, адже зниження ваги літака тільки на 1 кг заощаджує до 3 тонн авіаційного пального на рік.

Крім того, вага композитних деталей може становити не більше 20% аналогічних деталей з алюмінію, при цьому мати більшу  міцність, гнучкість і стійкість до тиску, не кажучи вже про те, що вони не кородують . Варто відзначити також, що вуглеволоконні композити  не містять формальдегіду, отруйних газів, на кшталт метанолу. Як результат, такі деталі екологічно безпечні  у використанні, не вимагають особливого догляду, роками виглядають як нові.