Будівництво

Розробка технологіі по армуванню звичайного бетону вуглецевими волокнами в Україні ще не починалось, але технології майбутнього все швидше інтегруються в нашому житті і в нашій країні, тому будемо сподіватись що цю подію прискорить Компанія «Полігран», яка веде переговори з провідними фахівцями в галузі будівництва та стандартизаціі.

Одним з найважливіших завдань у будівництві є зниження енергоємності, трудомісткості та  матеріаломісткості виготовлення виробів і конструкцій, підвищення їх якості та надійності. Одним  з можливих вирішень цієї проблеми є  застосування композитних матеріалів. Їх переваги – це можливість створення елементів, параметри  яких  найбільше відповідають характеру та умовам  роботи конструкцій.

Одним з перспективних напрямків використання  полімерних композитних  матеріалів на основі вуглецевих волокон у будівництві – є композитна вуглеволоконна арматура. Основні напрямки її  застосування це високовідповідальні конструкції, що вимагають унікальних властивостей матеріалів, конструкції які працюють в умовах високоагресивних середовищ, високоміцні елементи складних конструктивних схем і рішень.   

Вуглепластикову арматуру також застосовують у разі ремонту  та реконструкції залізобетонних та  кам’яних конструкцій у якості зовнішньої арматури. Перевагами цього матеріалу є вогнестійкість та  жаростійкість, хімічна та радіаційна витривалість, ударна  в’язкість і т.п..

Зовнішнє армування вуглецевими стрічками при реконструкції будь-яких інженерних конструкцій набирає популярності.  Особливо у разі необхідності  ремонту  старого житла. Перспективними розробками для нового будівництва є використання вуглепластикової арматура та фібробетонів.

Системи зовнішнього армування вуглецевим волокном призначені для ремонту і підсилення несучих конструкцій будівель з метою усунення наслідків руйнування бетону і корозії арматури в результаті тривалого впливу природних факторів і агресивного середовища  в процесі експлуатації  споруд.

На стадії будівництва і експлуатації  зовнішнє армування дозволяє вирішити завдання щодо  усунення помилок проектування або виконання робіт, збільшити несучу здатність конструкцій при збільшенні розрахункових навантажень, а також усунути наслідки пошкодження несучих конструкцій які виникли в ході експлуатації. Системи зовнішнього армування надзвичайно легкі в застосуванні. Технологія передбачає наклеювання високоміцних матеріалів на поверхню конструкції, що підсилюється за допомогою епоксидних компаундів.

Переваги застосування системи зовнішнього армування очевидні. Це перш за все скорочення тимчасових і трудових витрат. При посиленні системою зовнішнього армування не потрібно ніякої додаткової громіздкої техніки. Роботи можна проводити без зупинки експлуатації будівель і споруд. Використання cистем зовнішнього армування на основі вуглецевого волокна збільшує вантажопідйомність несучих конструкцій у чотири рази і скорочує час проведення ремонту будівельних споруд в десять разів.

Ще одним застосуванням  композитів  у будівництві є наливні підлоги виконані з наливних композицій на основі полімерів. Області застосування наливних підлог дуже різноманітні, їх використовують як в промисловому, так і житловому будівництві,  де полімерне покриття перешкоджає всмоктуванню бруду і вологи, накопиченню пилу, підвищує стійкість до хімічної дії та механічного навантаження.

Розробка технологіі по армуванню звичайного бетону вуглецевими волокнами в Україні ще не починалось, але технології майбутнього все швидше інтегруються в нашому житті і в нашій країні, тому будемо сподіватись що цю подію прискорить Компанія «Полігран», яка веде переговори з провідними фахівцями в галузі будівництва та стандартизаціі.