Вітроенергетика

У наш час глобально загострилася енергетична проблема, пов’язана з використанням традиційних джерел енергії. Подальше використання викопних джерел енергії вимагає значних сировинних витрат і тягне до подальшого значного погіршення екологічної ситуації в світі.

Невичерпна енергія вітру може стати одним із рішень глобальної енергетичної проблеми. Вітрогенератори можуть виробляти від декількох десятків кіловат електроенергії до декількох мегават електроенергії  та мати діаметр лопатей від півметра до 160 метрів. Для виробництва лопаcтей турбін  такого потужного класу використовуються композитні матеріали.

У зв’язку з постійним зростанням одиничної потужності турбін і збільшенням довжини лопаcтей, потрібне використання матеріалів, здатних при невеликій вазі забезпечити високі характеристики і протидіяти довгостроковим циклічним навантаженням. Саме з цієї причини в лопаcтях на заміну скловолокну прийшли матеріали на основі вуглеволокна.

Уже зараз розробляються турбіни з одиничною встановленою потужністю до 10МВт з довжиною лопатей до 100 метрів і виробництво таких лопаcтей без використання вуглеволокна буде неможливо.