Завдяки унікальним властивостям, композити стали одним з найважливіших конструкційних матеріалів в багатьох галузях промислового виробництва. У суднобудівній промисловості вони дозволяють створювати вироби, котрі відповідають сучасним вимогам. Використовувати композити в суднобудуванні — значить, поліпшити міцність і експлуатаційні характеристики суден і скоротити витрати на їх обслуговування.
Переваги композитів в суднобудуванні очевидні. Людина завжди прагнула до освоєння морської стихії. Перші човни будувалися з дерева — найпоширенішого композитного матеріалу. Пізніше — з металу. Зараз існують навіть судна із залізобетону. По комплексу конструкційних властивостей полімерні композиційні матеріали (ПКМ) перевершують традиційні сталеві, алюмінієві і титанові сплави. Вони відрізняються підвищеною питомою міцністю і жорсткістю, високим опором до навантажень, широким комплексом тепло- і електрофізичних характеристик, багатофункціональністю застосування.
Основна тенденція застосування композитних матеріалів в суднобудуванні — створення великогабаритних елементів конструкцій. При цьому, скорочується кількість елементів і вузлів з’єднання, знижується маса конструкції, підвищується її жорсткість, а в деяких випадках і міцність. Застосування ПКМ дозволяє трохи відійти від традиційних методів проектування і частіше використовувати, так звані, сендвіч-технології . У деяких випадках композити дозволяють обійтися без елементів набору корпусу.
На даний час у світі експлуатується тисячі малих пасажирських і прогулянкових суден і десятки тисяч рибальських суден з корпусами зі склопластику. Досить активно застосовується в кораблебудуванні і вуглепластик. Сьогодні серед яхтсменів дуже престижно мати карбонову щоглу. Досить економічні катамарани з вуглепластика забезпечують регулярні пасажирські перевезення.